צריכת מוצרי קנאביס באמצעות אידוי

עד לאחרונה, ברוב בעולם, צמח הקנאביס היה ועודנו נצרך ע"י חולים באמצעות שריפה ועישון. ישנן דרכי עישון שונות כגון עישון סיגריות מגולגלות, מקטרת, באנג וכדומה. אין ספק שספיגת החומרים הפעילים שמקורם בצמח הקנאביס דרך הריאות הנה מהירה מאוד ועל כן מאפשרת הקלה מיידית על החולים בהשוואה לאכילת מוצרי קנאביס וספיגתם דרך המעי, שם פרק הזמן הנדרש עד לקבלת האפקט הרצוי יעשוי להגיע לשעתיים.

יתרה מכך, עישון קנאביס אינו מתאים לכל האנשים. הרבה אנשים אינם יודעים לעשן ולמרביתם עישון גורם לתופעות לוואי כגון צריבה בגרון, שיעול, ליחה וריח לא נעים.

על אף כל התועלות הרפואיות של צמח הקנאביס, עישון קנאביס, כמו עישון סיגריות נחשב גם הוא כמזיק לבריאות.

בשנים האחרונות, אידוי (Vaporization) של מוצרי קנאביס הופך ליותר ויותר נפוץ בקרב פציינטים.

מה זה אידוי קנאביס?

אידוי בהגדרתו הנו הפיכה של חומר ממצב צבירה נוזלי למצב צבירה גזי ונידופו. לרוב, אידוי כרוך בהשקעת אנרגיה על מנת לאפשר את מעבר הפאזות מנוזל לגז.

בעבור קנאביס, וופורייזר הנו היא מערכת המאפשרת אידוי התרכובות הכימיות הפעילות כגון קנאבינואידים וטרפנים מתפרחת הקנאביס ו/או ממוצריה כגון שמנים, וצריכתם ע"י הפציינט, עם מינימום תרכובות רעילות ותופעות לוואי. נמצא כי כבר בטמפ' של 200 מעלות צלזיוס, אדים של חומרים רעילים משתחררים כגון תרכובות בזנן, חד-תחמוצת הפחמן ושיירי חומרי הדברה.

בעוד עישון קנאביס, הנו בעצם שריפה בטמפ' של כ-600 מעלות צלזיוס, אידוי קנאביס מבוצע בטמפ' של כשליש, קרי 175-200 מעלות צלזיוס, זאת בהתאם לחומרים הפעילים אשר ברצוננו לאדות ולצרוך.

מה זה וופורייזר או מאדה?

וופורייזר יכול להיות שולחני או נייד, מופעל בחיבור לרשת החשמל ו/או באמצעות סוללה. ניתן לכוון את בקר הטמפ' של הוופורייזר לטמפ' האידוי הרצויה, להמתין עד שתהליך החימום מסתיים ולהתחיל לשאוף את האדים ישירות או דרך שקית יעודית.

ישנם מכשירי וופורייזר המתאימים לאידוי תפרחות מיובשות, בעוד אחרים המתאימים גם לאידוי שמנים וחצאי מוצקים. באופן כללי, ישנם שני סוגי וופורייזרים אשר נבדלים האחד מהשני בטכנולוגיית החימום. ישנם ופורייזרים אשר מחממים את הקנאביס באמצעות הסעת חום בעוד אחרים באמצעות הולכת חום.

לרוב, טווח הטמפ' של הוופורייזר הממוצע הנו 120-230 מעלות צלזיוס.

ברוב המקרים, וופורייזר שולחני יתן תוצאות טובות יותר ממכשיר נייד.

מהי טמפ' האידוי המתאימה של קנאביס?

אחד היתרונות העיקריים שימוש בוופורייזר הנו שניתן לבחור את טמפרטורת האידוי הרצויה, בהתאם לפרופיל החומרים הפעילים שברצוננו להפיק, המצב הרפואי ומצב הפציינט. כמובן שמלבד ערך הטמפ', ישנם גורמים נוספים אשר משפיעים על יעילות הטיפול כגון סוג/זן צמח הקנאביס והרכב החומרים הפעילים שבו, יכולת השאיפה של המשתמש ותדירות השאיפה, כמות החומר המוטען לתוך המכשיר וכדומה.

ברוב המקרים, טמפ' האידוי הרצויה תהיה 175-190 מעלות צלזיוס, אשר תפיק את מירב הטרפאנים והקנבינואידים מצמח הקנאביס עם מינימום תופעות לוואי. אידוי בטמפ הגבוהה מ-190 מעלות צלזיוס, תעניק תחושה פיזית יותר על הגוף לצד השפעה פסיכואקטיבית.

בטמפ' הגבוהה מ-205 מעלות צלזיוס נתחיל לקבל תוצרי בעירה ובעצם יווצרו פחות אדים ויותר עשן.

ניתן גם להתאים את טמפ' האידוי לפי שעות היום, לדוגמא אידוי בטמפ' נמוכה בשעות הבוקר והצהריים להקלה על הסימפטומים תוך אפשרות לשמירת התפקוד היומיומי ומעבר לאידוי בטמפ' גבוהות יותר בלילה על מנת לקצר את פרק הזמן עד להרדמות ולשפר את איכות השינה.

 

 

Comments are closed.

Call Now Button
שיתופים
Visit Us On FacebookVisit Us On Linkedin
צור קשר
טלפון : 072-233-7710
דוא"ל : [email protected]
תודה על פנייתך. נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם.